Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Пункт за бездомници

punkt bezdomnici

Пункт за бездомници,
секој петок и понеделник
од 09.00 до 16.00.
телефон за контакт: 071/733-171

reklami

article thumbnail- КОНКУРС - Сертифицирана обука за негувател/ка на стари и немоќни лица повторно започнува од Октомври

Сертифицирана обука за негувател/ка на стари и немоќни лица повторно започнува од [ ... ]


article thumbnailПосета на Телемарк Црвен крст-Норвешка

Во рамки на Твининг програмата помеѓу Telemark Røde Kors и Црвениот крст на град  [ ... ]


article thumbnailПоддршка на пунктот за бездомници

Пунктот за бездомници на Црвен крст на град Скопје кој се наоѓа на територија на о [ ... ]


article thumbnailЦрвен крст на град Скопје го одбележа Светскиот ден на старите лица 1ви Октомври

ЦКГС преку дневните центри за стари лица, а во соработка со ЦКРМ го одблежа Светск [ ... ]


article thumbnailПрезентација на Центарот за поддршка на лица со оштетен вид наменета за Делегација од Државата Катар

Центарот за поддршка на лица со оштетен вид – Црвен крст на град Скопје, на 26 Сеп [ ... ]


article thumbnailЗабава во центарот за церебрална парализа

Клуб на млади при Црвен крст на град Скопје организираше забава по повод вселувањ [ ... ]


Претходни Настани

Dneven centar za daruvanje krv

Дневен центар за дарување крв
„ДАРЕ ЏАМБАЗ“
Понеделник до Петок од:
10:00 до 17:00 часот
Сабота од 09 до 14 часот.

dneven centar za stari lica

Дневен центар за стари лица
„ДАРЕ ЏАМБАЗ“
Секој работен ден од:
09.00 до 15.00 часот

Punkt za obleka

Пункт за облека
Понеделник, Вторник, Четврток, Петок
од 10 до 14 часот.

BANER KOPCE