Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Пункт за бездомници

punkt bezdomnici

Пункт за бездомници,
секој петок и понеделник
од 09.00 до 16.00.
телефон за контакт: 071/733-171

reklami

Крводарителска акција во чест на Тоше

Крводарителска акција под мотот „Јас штотуку спасив живот, а Вие?“, посветена на нашата голема музичка ѕвезда Тоше Проески,

се одржа на 05 Октомври во периодот од 10 до 16 часот во фоајето на домот на АРМ во Скопје.

Акцијата беше организирана од интрнационалниот „Тоше Проески фан-клуб форум“ и Црвениот крст на град Скопје, а со поддршка од „Сити радио“ и фондацијата „Тодор Проески“.

Со крводарителската акција на која беа собрани 224 единици крв, фановите и граѓаните на Македонија го продолжуваат хуманиот пат на Проевски.

 

Dneven centar za daruvanje krv

Дневен центар за дарување крв
„ДАРЕ ЏАМБАЗ“
Понеделник до Петок од:
10:00 до 17:00 часот
Сабота од 09 до 14 часот.

dneven centar za stari lica

Дневен центар за стари лица
„ДАРЕ ЏАМБАЗ“
Секој работен ден од:
09.00 до 15.00 часот

Punkt za obleka

Пункт за облека
Понеделник, Вторник, Четврток, Петок
од 10 до 14 часот.

BANER KOPCE