Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Пункт за бездомници

punkt bezdomnici

Пункт за бездомници,
секој петок и понеделник
од 09.00 до 16.00.
телефон за контакт: 071/733-171

reklami

АРХИВА НА НАСТАНИ 2013

ПРВ ШАХОВСКИ ТУРНИР ВО ДНЕВНИОТ ЦЕНТАР ЗА СТАРИ ЛИЦА

Првиот ден од месец март во Дневниот центар беше одбележан со  успешен шаховски турнир, на кој се натпреваруваа 22 учесници.

Повеќе...

Љубовни ноти 5

Клубот на млади при Црвен крст на град Скопје годинава по петти- јубилеен пат го реализираше хуманитарниот концерт под наслов Љубовни ноти 5.

Повеќе...

Несекојдневен ден на Жичара

Минатиот викенд се случи застој на жичарата. Се направи гужва, паника заради големиот број деца и бремени жени кои тој викенд го избрале да уживаат во убавините на планината.

Повеќе...

Крводарителска акција по повод роденденот на Тоше Проески

По повод роденденот на нашиот великан Тоше Проески, по трет пат, Црвен крст на град Скопје во соработка со Тоше Фан Клуб Форумот организираше крводарителска акција.

Повеќе...

Час по приватност

Европскиот ден на заштита на личните податоци, 28 јануари беше одбележан во Црвен крст на град Скопје со организирање на час по приватност.

Повеќе...

Dneven centar za daruvanje krv

Дневен центар за дарување крв
„ДАРЕ ЏАМБАЗ“
Понеделник до Петок од:
10:00 до 17:00 часот
Сабота од 09 до 14 часот.

dneven centar za stari lica

Дневен центар за стари лица
„ДАРЕ ЏАМБАЗ“
Секој работен ден од:
09.00 до 15.00 часот

Punkt za obleka

Пункт за облека
Понеделник, Вторник, Четврток, Петок
од 10 до 14 часот.

BANER KOPCE