Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Пункт за бездомници

punkt bezdomnici

Пункт за бездомници,
секој петок и понеделник
од 09.00 до 16.00.
телефон за контакт: 071/733-171

reklami

АРХИВА НА НАСТАНИ 2014

Светски ден на бегалците – 20 Јуни

Црвениот крст на град Скопје, во соработка и поддршка на УНХЦР под мотото Сите сме под исто небо, го одбележа Светскиот ден на бегалците – 20 Јуни.

Повеќе...

ХУМАНИТАРЕН ТУРНИТ ВО ОДБОЈКА - ПОЧЕТОК НА НОВ ПРОЕКТ ЗА ЛИЦАТА СО ОШТЕТЕН ВИД

Во недела на 22.06.2014 во спортскиот центар Форца се оддржа хуманитарен турнит во одбојка на песок, во организација на компанијата Тотал Бренд и Црвен крст на град Скопје. На настанот учество земаа познати девојки од македонската сцена и со секој поен се оствари донација на сокови.

Повеќе...

“Дарувајте крв за оние коишто даруваат живот”

Одбележан Светскиот ден на крводарителството 14 Јуни

Повеќе...

ПРВ ДО ВРВ

По повод третиот роденден на Жичницата Милениумски крст, во соработка со Јавното сообраќајно претпријатије концесионер на самата жичара, градот Скопје, Атлетската федерација и Велосипедската федерација, е предвидено оджување на трки долж патеката на планината Водно.

Повеќе...

Хуманитарна акција за помош на настрадано население во Србија и БИХ

Црвениот крст на РМ веднаш по појавата на природната катастрофа која ги зафати подрачјата на Србија и Босна и Херцеговина

 направи контакти со двете Национални друштва на Црвениот крст , и согласно материјално човечките ресурси понуди помош во екипи и опрема за спасување ( гумени чамци, спасители,тим за проценка за хуманитарните потреби на населението и станица за прочистување на вода )

Повеќе...

Dneven centar za daruvanje krv

Дневен центар за дарување крв
„ДАРЕ ЏАМБАЗ“
Понеделник до Петок од:
10:00 до 17:00 часот
Сабота од 09 до 14 часот.

dneven centar za stari lica

Дневен центар за стари лица
„ДАРЕ ЏАМБАЗ“
Секој работен ден од:
09.00 до 15.00 часот

Punkt za obleka

Пункт за облека
Понеделник, Вторник, Четврток, Петок
од 10 до 14 часот.

BANER KOPCE