Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Пункт за бездомници

punkt bezdomnici

Пункт за бездомници,
секој петок и понеделник
од 09.00 до 16.00.
телефон за контакт: 071/733-171

reklami

АРХИВА НА НАСТАНИ 2016

Донација од ISC-Јапонија

Црвениот крст на град Скопје веќе неколку години има одлична соработка со Јапонска фондација ISC од Токио.

Повеќе...

ОБЕЗБЕДУВАЊЕ НА ТРАДИЦИОНАЛНИОТ ПРАЗНИК БОГОЈАВЛЕНИЕ ВОДИЦИ 2016

Традиционално Црвениот крст и ова година се вклучи  давање поддршка во организација на верскиот настан Богојавление Водици.Централниот настанот се оддржа на мостот Слобода  на која  учество зедоа околу 90 верници.

Повеќе...

Василичарско дружење

Во рамките на активностите поддржани од Комерцијална банка Клуб на млади при Црвен крст на град Скопје традиционално организираа василичарско дружење  во центарот за церебрална парализа Капиштец.

Повеќе...

Dneven centar za daruvanje krv

Дневен центар за дарување крв
„ДАРЕ ЏАМБАЗ“
Понеделник до Петок од:
10:00 до 17:00 часот
Сабота од 09 до 14 часот.

dneven centar za stari lica

Дневен центар за стари лица
„ДАРЕ ЏАМБАЗ“
Секој работен ден од:
09.00 до 15.00 часот

Punkt za obleka

Пункт за облека
Понеделник, Вторник, Четврток, Петок
од 10 до 14 часот.

BANER KOPCE