Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Пункт за бездомници

punkt bezdomnici

Пункт за бездомници,
секој петок и понеделник
од 09.00 до 16.00.
телефон за контакт: 071/733-171

reklami

Првоаприлско дружење

Во рамките на активностите поддржани од Комерцијална банка, волонтерите од Клуб на млади a по повод денот на шегата 1 ви Април, организираа забава во центарот за церебрална парализа-Капиштец.

За оваа пригода се  украсуваа  лицата на корисниците со најразлични форми , а за одличната забава се погрижија учениците од Средното музичко училиште Илија Николовски – Луј.

Со многу музика и насмевки допринесовме сите кои го посетија центарот да имаат убав и весел ден.

Црвен крст на град Скопје и понатаму ќе реализира различни активности во насока на социјализација и поддршка на овие лица.

03.04.2017

Dneven centar za daruvanje krv

Дневен центар за дарување крв
„ДАРЕ ЏАМБАЗ“
Понеделник до Петок од:
10:00 до 17:00 часот
Сабота од 09 до 14 часот.

dneven centar za stari lica

Дневен центар за стари лица
„ДАРЕ ЏАМБАЗ“
Секој работен ден од:
09.00 до 15.00 часот

Punkt za obleka

Пункт за облека
Понеделник, Вторник, Четврток, Петок
од 10 до 14 часот.

BANER KOPCE