Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Пункт за бездомници

punkt bezdomnici

Пункт за бездомници,
секој петок и понеделник
од 09.00 до 16.00.
телефон за контакт: 071/733-171

reklami

ЦЕНТАР СОЛФЕРИНО

IMG_4313
ЦЕНТАР СОЛФЕРИНО

Објектот се наоѓа во Струга,
на самиот брег на Охридското езеро

Центарот во Струга со комплетно новиот систем на управување и организација, претставува нов концепт во работењето. Центарот во текот на 2006 година се планира да функционира како посебна единица во рамките на Црвениот крст на град Скопје. За работата на центарот, предвидени активности за зголемување на искористеноста на истиот ќе се изготви посебна програма.

Објектот се наоѓа во Струга,

на самиот брег на Охридското езеро

Располага со

- сопствена плажа
- уреден двор
- 29 двокреветни соби
- 3 еднокреветни соби
- 1 апартман

Собите се опремени со

-ТВ со кабловски приклучок
- модерно опремен и
-климатизиран ресторан
- сала за состаноци
- обезбеден сопствен паркинг
- игралиште за мали спортови

ИНФОРМАЦИИ И РЕЗЕРВАЦИИж
Црвен крст на град Скопје

ул. 11 Октомври 42а
Тел/факс. ++389 2 3139 578 - Скопје
++ 389 46 781 733
++389 46 781 093
e-mail: Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите

 

Dneven centar za daruvanje krv

Дневен центар за дарување крв
„ДАРЕ ЏАМБАЗ“
Понеделник до Петок од:
10:00 до 17:00 часот
Сабота од 09 до 14 часот.

dneven centar za stari lica

Дневен центар за стари лица
„ДАРЕ ЏАМБАЗ“
Секој работен ден од:
09.00 до 15.00 часот

Punkt za obleka

Пункт за облека
Понеделник, Вторник, Четврток, Петок
од 10 до 14 часот.

BANER KOPCE